שגרירות פורטוגל, כל מה שרציתם לדעת !

שעות פעילות שגרירות פורטוגל

שגרירות פורטוגל בישראל

שגרירות פורטוגל בישראל בעבר הייתה ממוקמת ברחוב דניאל פריש 3, במרכז תל אביב. השגרירות הפורטוגלית נוסדה בתאריך 2 בספטמבר 2013 במטרה לחזק את הקשר בין שתי המדינות וכדי לספק שירותים שונים לתושבי ולאזרחי פורטוגל החיים ו/או עובדים בישראל, וכן על מנת לספק מענה לישראלים הזקוקים למגוון שירותים מהשגרירות, בין היתר אשרות כניסה לתקופה ארוכה ועוד, ושירותי התאזרחות לצאצאי מגורשי ספרד.

כיום השגרירות ממוקמת ברחוב הארבעה 32 בתל אביב בקומה 26, נא לשים לב!

ניתן לבקר באתר של שגרירות פורטוגל בכתובת הבאה: https://www.telavive.embaixadaportugal.mne.pt/pt/

טלפונים ליצירת קשר:

03-6956361

03-6956372

03-6956373

פקס: 03-6094791

דואר אלקטרוני: telavive@dgaccp.pt

מוקד השגרירות במספר: 1-900-72-18-48

שגרירות פורטוגל פועלת כל השבוע, אך מומלץ לתאם מועד הגעה מראש. חשוב לדעת כי השגרירות מציעה 4 ימים לקבלת קהל בשעות הבאות: 10:00-14:00 בימים שני, שלישי, חמישי ושישי.

בכל מקרה כדאי להתעדכן בשעות ובימי הפעילות של השגרירות באתר

שגרירות היא נציגות דיפלומטית ברמה הגבוהה ביותר של מדינה אחת בשטח הריבוני של מדינה אחרת. חשוב לציין כי פתיחת השגרירות של מדינת פורטוגל בשטח הריבוני של ישראל מעידה על הכרה מלאה במדינת ישראל ובריבונותה. בראש השגרירות עומד שגריר, דיפלומט מנוסה ובעל דרגה גבוהה האחראי על חיזוק הקשרים המדיניים, הפוליטיים, התרבותיים, הכלכליים והעסקיים בין שתי המדינות. השגרירות של פורטוגל בתל אביב עוסקת במגוון תחומים כגון:

  • טיפול בנושאים מדיניים שונים בין שתי המדינות.
  • טיפול בנושאים ביטחוניים בין שתי המדינות.
  • עידוד קשרי מסחר בין ישראל לפורטוגל, לרבות פתרון בעיות הצצות מדי פעם, אירוח משלחות, ארגון הרצאות בתחומים עסקיים ועוד.
  • סיוע לאזרחי פורטוגל השוהים בישראל אשר נקלעו למצוקה מסוימת או לבעיה כלשהי,  כאשר השירות ניתן על ידי המחלקה הקונסולרית של השגרירות.
  • טיפול בבקשה לקבלת אשרות שהייה לישראלים הזקוקים לאשרה ארוכה מעל 90 יום.
  • שיפור היחסים בין פורטוגל לישראל.
  • קידום פרויקטים משותפים בין שתי המדינות, לרבות עידוד תיירות נכנסת ויוצאת לכל אחת מהמדינות.
  • השתתפות באירועים וייצוג ממשלת פורטוגל בפורומים שונים.

השגרירות אחראית גם על קידום מסורת ותרבות פורטוגל בישראל. צוות השגרירות מתכנן ומפיק אירועים שונים לקהל הרחב, לדיפלומטים, לאנשי עסקים, לגורמים מקצועיים בענף התיירות וכדומה. כך לדוגמה ניתן לעקוב אחרי לוח האירועים המפורסם באתר השגרירות ולהתעדכן ברשימת סרטים, פסטיבלים, ימי עיון, קורסים ואירועים אחרים המתקיימים בשגרירות או מטעמה.

הרפובליקה הפורטוגלית ממוקמת בדרום מערב אירופה וגובלת בספרד השכנה. לפורטוגל היסטוריה עשירה ומפוארת, שכן בעברה היא הייתה מעצמה ימית קולוניאליסטית, ממנה צמחו מגלי ארצות מפורסמים ומוכרים כמו אנריקה הנווט, וסקו דה גמה ופרדיננד מגלן.במדינה מתגוררים כיום כ-10.8 מיליון תושבים, המטבע הרשמי במדינה הוא אירו. פורטוגל הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1986. עיר הבירה של פורטוגל היא ליסבון, אחת הערים היפות באירופה. העיר השנייה בגודלה היא פורטו הידועה בשל תעשיית היין המקומי והרובע העתיק שהוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.פורטוגל ידועה בתעשיית היין המפותחת, בשמן הזית האיכותי ובתוצרת חקלאית טרייה. כמו כן, המדינה ידועה בחיבתה למשחק הכדורגל, ואחד מגדולי השחקנים צמח בה, הלא הוא כריסטיאנו רונאלדו המשחק כיום בריאל מדריד שבספרד.השפה הרשמית במדינה היא פורטוגזית. רוב התושבים הם נוצרים קתולים, אך כיום יש אוכלוסיית מהגרים יחסית גדולה המרוכזת בעיקר בערים הגדולות. לפורטוגל קשר הדוק עם תולדות העם היהודי, שכן בעבר חיה בה קהילה גדולה ומשגשגת של יהודים, אך בעקבות הגירוש ההמוני בשנת 1496 נותר בה קומץ יהודים בלבד. כיום, מונה הקהילה היהודית בפורטוגל כ-7,000 איש, הצפי שמספר חברי הקהילה יצמח בשנים הקרובות כאשר צאצאי המגורשים יממשו את הזכאות שלהם לקבל דרכון פורטוגלי, כל עוד הם יבחרו לחיות במדינה.

שגרירות פורטוגל בתל אביב אחראית על תחומים שונים, כמו כל שגרירות זרה הנמצאת בריבונות של המדינה המארחת. בין השאר, צוות השגרירות אחראי על נושא אשרות הכניסה לפורטוגל. חשוב לציין כי כל ישראלי המעוניין לטייל ולבקר בפורטוגל מקבל באופן אוטומטי אשרת שהייה לתקופה של שלושה חודשים (90 יום), לכן ברוב המקרים אין צורך להגיע לשגרירות כדי להנפיק אשרה, אלא אם זקוקים לאשרה לזמן ארוך, למשל מי שמתכנן ללמוד באחד ממוסדות האקדמיה במדינה.

כאמור, השגרירות מטפלת גם בעניינים של תושבי פורטוגל השוהים בישראל, למטרת לימודים, עבודה וכדומה. צוות השגרירות שולט באנגלית, ישנם גם מספר עובדים היודעים עברית, אך השירות ניתן לרוב בפורטוגזית ובאנגלית, השפות הרשמיות בפורטוגל.

בשנת 2015 החליט הפרלמנט הפורטוגלי לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם ליהודים בגלל הגירוש ההמוני בסוף המאה ה-15, בשנת 1496. כ-500 שנה לאחר הגירוש ההמוני שונה חוק האזרחות הפורטוגלית, וכעת כל מי שעומד בתנאים המחייבים יכול לממש את זכאותו ולקבל אזרחות פורטוגלית, ולאחר מכן דרכון פורטוגלי המהווה כרטיס כניסה ישיר לאיחוד האירופי.

השגרירות בתל אביב לוקחת חלק פעיל בהליך קבלת האזרחות, עם זאת היא אינה אחראית על ההליך, ואת המסמכים יש להגיש באופן רשמי לראשי הקהילה היהודית בפורטוגל שמונו לשם בדיקת המסמכים על ידי המחוקק הפורטוגלי.

תעודת העדר עבר פלילי מהשגרירות של פורטוגל

התעודה מוזמנת דרך אתר המשטרה ומגיע לשגרירות פורטוגל תוך 30 יום, נא לשים לב שקבלת קהל לגבי תעודת העדר עבר פלילי ממשטרת ישראל נעשת ביום שלישי בלבד.

קוראים מקרים בהם השגרירות גם לא מקבלת את הטופס מהמשטרה וצריך להזמינו מחדש. חשוב לא לשכוח שתוקפו של מסמך זה הינו 3 חודשים בלבד , כך שברגע שנתקבל יש להאיץ את הבקשה להתאזרחות ולהגישה בהקדם.

אימות חתימה ואימות דרכון בשגרירות פורטוגל

במידה ואתם עושים את התהליך של ההתאזרחות לבד ולא על ידי עורך דין בפורטוגל עליכם לבצע אימות חתימה על הטפסים של מועמדות להתאזרחות וכן אימות דרכון של המועמד.

על מנת לבצע את אימות זה בשגרירות פורטוגל בתל אביב עליכם לבקש תור מבעוד מועד על ידי פניה אל הקונסוליה הפורטוגלית בפניה במייל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
כלכלת פורטוגל

כלכלת פורטוגל ההיסטורית   כלכלת פורטוגל של התקופה המודרנית היא דוגמא למפלה מפוארת אבל גם לצעדים אמיצים ונכונים שהובילו, ועדיין מובילים, לשיקום מוצלח. הרבה מים

קרא עוד »
המומלצים
דילוג לתוכן