תפריט

אזרחים ישראלים אשר מחזיקים בדרכון ישראלי אשר מעוניינים להגיע לסין נדרשים להחזיק אשרת כניסה אשר תתיר את כניסתם למדינה. 

גם ישראלים אשר מחזיקים באזרחות נוספת נדרשים להוציא ויזה לסין על מנת להיכנס למדינה ללא בעיה וללא עיכובים מיותרים.במאמר הבא נסביר לכם בצורה הטובה ביותר מהי בדיוק אותה אשרת כניסה לסין, וכיצד תוכלו להוציא אותה במהירות האפשרית וללא עיכובים מיותרים.

ישראלים רבים רוצים לבקר באחת מהמדינות המסקרנות בעולם, הרפובליקה הסינית. מדובר במדינה ענקית שמציעה לישראלים ולתיירים מכל העולם מגוון רחב של אטרקציות וחוויות שניתן לעשות במדינה עצמה. אך כל אזרח ישראלי אשר רוצה להיכנס לסין בין אם לטיול ארוך או לטיול קצר נדרש להביא איתו אשרת כניסה הנקראת גם ויזה.

אולי את המושג ויזה אתם מכירים ממדינות שונות כגון ארה"ב, אך גם סין דורשת מהישראלים להביא איתם את האשרה על מנת שהם יוכלו להיכנס ללא בעיות וללא עיכובים. אך בשונה ממדינות אחרות, הליך ההוצאה של האשרה הוא פשוט וקל ולא אמור להגביל אתכם יתר על המידה. אך חשוב מאוד שתדעו כיצד תוכלו לעשות אותו במהירות האפשרית על מנת שתקבלו אותו בטרם הנסיעה שלכם לסין בעתיד הקרוב.

מהן דרישות הכניסה לסין?

לא מעט מבקרים אשר מגיעים לסין חושבים כי הם יכולים להיכנס אליה ללא כל בעיה, רבים מהם מופתעים לגלות כי הם צריכים להשיג אשרת כניסה ולעמוד במספר קריטריונים על מנת להיכנס. אומנם לא מדובר בהליך מסובך או קשה, אך בכל זאת חשוב להכיר את הקריטריונים הללו על מנת שלא תמצאו את עצמכם מופתעים או עושים טעויות שעלולות להעכיר את האווירה בטיול שלכם.

מבחינת הדרכון, עליכם להחזיק בדרכון ישראלי עם תוקף של למעלה מחצי שנה מהיום שבו ביקשתם את הויזה. ההמלצה שלנו היא דרכון עם תוקף ארוך, מכיוון שברגע שיפוג תוקפו של הדרכון תצטרכו להנפיק ויזה חדשה (גם אם הויזה הישנה עוד הייתה בתוקף). בנוסף חשוב מאוד שתבדקו כי קיימים לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון שלכם, על מנת שיהיה ניתן לשים בהם את הויזה. לנוחיותכם מוטב כי תגיעו גם עם צילום של הדרכון שלכם, כך תוכלו לחסוך לא מעט זמן של המתנה בשגרירות.

עליכם למלא טופס מיוחד שבו אתם ממלאים את כל הפרטים שלכם, מדובר בטופס החשוב ביותר שבו אתם ממלאים את כל הדברים הקריטיים לקראת הנסיעה שלכם. חשוב מאוד למלא את הטופס עם פרטים נכונים ולדווח על כל בעיה או אלמנט שעשוי להיות בעייתי. בסופו של יום על סמך הטופס הזה אתם תקבלו או לא תקבלו את הויזה לסין, ולכן חשוב מאוד שלא להקל במילוי שלו ראש – אחרת תוכלו למצוא את עצמכם ללא אשרת כניסה לסין.

בנוסף אנו ממליצים לכם להביא אתכם את כל המסמכים הקשורים לנסיעה שלכם, על מנת להראות לפקיד מטעם השגרירות הסינית כי יש סיבה שבגינה אתם נוסעים לסין. מסמכים הקשורים לטיסות שלכם, מסמכים הקשורים למלון שבו אתם צפויים ללון או כל מסמך אחר אשר יוכיח כי אתם צפויים לנסוע לסין אך גם לחזור לישראל בסיום הנסיעה. אתם צריכים להוכיח שאתם מתכננים לחזור לישראל, ולכן חשוב מאוד שיהיו לכם מסמכים אשר מוכיחים זאת – אחרת הפקיד ישאל אתכם לא מעט שאלות על מנת לוודא כי אין ברצונכם רצון להישאר בסין על מנת לעבוד או להשתקע במדינה לזמן ממושך.

מתכננים לטוס לסין ביחד עם קבוצה שלמה של ישראלים? לאורך השנים החלו להוציא לא מעט חברות וארגונים קבוצות שלמות של מטיילים לסין. מדובר בדרך נוחה להגיע לאחת מהמדינות היפות ביותר בעולם, אך מצד שני להוזיל בצורה משמעותית את עלויות הטיול וכך כולם בסופו של יום יוצאים מרווחים. אך מה קורה אם רוצים להנפיק ויזות לסין עבור קבוצה שלמה של אנשים? האם כל אחד מהם צריך לגשת אופן עצמאי לשגרירות על מנת להנפיק את הויזה הנדרשת?

משרד ההגירה הסיני הבין כי מדובר בדרך נפוצה ונוחה מאוד לישראלים רבים להגיע לסין, ולכן הוא הקל במעט את מתן הויזה לקבוצות ולארגונים המגיעים לסין. באפשרותכם למנות איש אחד מטעם הקבוצה אשר יגיע בעצמו לשגרירות סין על מנת להנפיק את הויזות עבור כל חברי הקבוצה, כך שלא כולם צריכים להגיע ולבזבז את הזמן שלהם בהמתנה בתורים. לרוב גם כאשר מגיע התור הפקיד ייתן את הויזות לכל חברי הקבוצה, כך שהתהליך עצמו לא צריך לקחת זמן רב.

מה שכן חשוב אמוד שאותו איש יגיע עם הפרטים הרלוונטיים עבור כל אחד מחברי הקבוצה. חשוב מאוד להצטייד בדרכונים של כולם, ולוודא כמובן שכל אחד מהם עם תוקף של למעלה מחצי שנה ועם שתי עמודים ריקים שעליהם תודפס הויזה. כל עיכוב שכזה עלול לעלות לכם זמן יקר ולכן חשוב מאוד שתעשו את כל הבדיקות עוד בטרם תגיעו לשגרירות אחרת לא יהיה לכם עם מי להתווכח או על מה להתלונן.

לאחר מכן בתוך מספר דקות תוכלו לקבל את כל הויזות הדרושות לחברי הקבוצה, כך שכולם יוכלו להיכנס לסין ללא כל בעיה וללא כל עיכוב. כמובן שאם יש לכם שאלות או ספקות בנוגע לכניסת קבוצות של מטיילים לסין, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לשגרירות הסינית בישראל על מנת להתייעץ איתם. שם תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם על ויזה לסין עבור קבוצות או ארגונים המגיעים בקבוצה גדולה ומעוניינים להנפיק ויזות לכל החברים בקבוצה. אך באופן כללי התהליך עצמו לא אמור לקחת זמן רב, לכן חשוב מאוד לדעת זאת.

חשוב מאוד שתתכננו את הזמן שלכם בצורה נכונה כך שתקבלו את הויזה עוד בטרם היציאה שלכם לטיול. אך בשונה ממדינות אחרות, קבלת ויזה לסין איננה לוקחת זמן רב ולכן אינכם צריכים להיות בלחץ או בפאניקה. ברוב המקרים מיד עם ההגעה שלכם לשגרירות תקבלו אישור עם היום והשעה שבה הגשתם את הבקשה, וכעבור 4 ימי עסקים הויזה כבר צריכה להיות אצלכם. ישנו נוהל דחוף במקרים שבהם אתם זקוקים לויזה באופן בהול, וזמן ההמתנה יתקצר ל-2 ימי עסקים בלבד, אך שוב מדובר במקרים מיוחדים אשר הטיסה לסין יוצאת ממש בימים הקרובים.

העלות של הויזה הינה קבועה, עלות הנפקת הויזה עומדת כיום על סך של 310 שקל עבור כל אדם. גם אם מדובר בקבוצות או בכמות גדולה של ויזות שברצונכם להנפיק, העלות לבן אדם היא קבועה ולא משתנה. במקרים שבהם ביקשתם להוציא ויזה באמצעות נוהל דחוף העלות של ההנפקה תעלה מעט ותגיע לסך של 440 שקל סך הכול לאדם. התשלום מול השגרירות הינו במזומן, לכן חשוב מאוד שתגיעו עם כסף עליכם על מנת שתוכלו להסדיר את הנושא.

השגרירות הסינית בישראל עובדת בימי ראשון עד חמישי, כך שחשוב מאוד לקחת את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם מתכננים את הזמן הנחוץ לכם לקבל הויזה. בנוסף נכון להיום אין אפשרות להגיש את המסמכים ואת הבקשה בצורה מקוונת, ולכן כל אחד נדרש להגיע לשגרירות סין בישראל על מנת להנפיק את הויזה הנדרשת.

מדובר אומנם בתהליך קצר מאוד אך חשוב, לכן אסור לכם להקל ראש בנושא הזה. בלי ויזה אינכם יכולים להיכנס לסין, חשוב מאוד להבין את זה ולא לנסות להתחכם

עוד נושא שחשוב מאוד להסביר אותו, זה למשך כמה זמן תקפה הויזה שאותה קיבלתם – כך תוכלו לדעת האם אתם יכולים להיכנס לסין מספר פעמים במסגרת הויזה הנוכחית. אשרת תייר לסין תקפה למשך 3 חודשים מהיום שבו הנפקת אותה בשגרירות סין בישראל. במסגרת האשרה שנמצאת ברשותכם תוכלו להיכנס לסין למשך 30 יום ברציפות, ולאחר מכן תהיו מחויבים לעזוב על מנת לאפס את הספירה. כמובן שבאפשרותכם לעזוב את המדינה ליום אחד או אפילו למספר שעות על מנת שתוכלו להמשיך ולשהות בה 30 ימים נוספים.

אין גיל מינימאלי שממנו אתם נדרשים להוציא אשרת כניסה לסין, זאת אומרת שגם אם מדובר באדם מבוגר או בתינוק עליכם להנפיק עבורו את האשרה הנדרשת. חשוב מאוד שלא תנסו להגדיל ראש, כי בסופו של דבר זה עשוי רק לסבך אתכם יותר ולא לקדם אתכם אל עבר המדינה שהיא כמובן לטייל באחת מהמדינות היפות ביותר בעולם מבלי לחשוש או להבין שאתם עשויים לסבך את עצמכם.

האם ניתן להאריך את אשרת השהייה בסין?

בהחלט כן, במהלך השהייה שלכם במדינה תוכלו לבקש להאריך את אשרת השהייה. אך בשונה ממדינות אחרות, בסין הפרוצדורה קצת יותר סבוכה ולכן חשוב מאוד שתבינו כיצד אתם צריכים לעשות זאת ומהן ההשלכות של המהלך הזה. ראשית על מנת להאריך את זמן השהייה שלכם במדינה עליכם לגשת אל המשטרה המקומית, משטרה שמתעסקת באישורי שהייה – PSB.

התהליך עצמו יכול לקחת מספר ימים, ולכן חשוב לעשות זאת לפחות שבוע וחצי לפני שהאשרה הנוכחית שלכם הולכת להסתיים. ברוב המקרים התהליך אורך 5-7 ימים, כאשר זמן ההמתנה משתנה בהתאם לתחנה שבה הגשתם את הבקשה ולכוח האדם במקום באותה התקופה שבה אתם נמצאים בסין.

ניתן להאריך את האשרה כך שהיא תהיה תקפה לעוד חודש או חודשיים, כאשר ההחלטה הסופית מתקבלת על ידי הפקיד בהתאם למצב הרוח שלו ובהתאם להבנה שלו של החוקים – כך שזה מאוד תלוי היכן אתם מגישים את הבקשה.

הוצאת ויזה לסין דרך מדינה זרה (לא ישראל)

אם אתם נמצאים בעיצומו של טיול במזרח ואתם רוצים להוציא ויזה לסין, מדובר בתהליך קצת שונה בהשוואה לתהליך שאותו תצטרכו לעבור אם אתם נמצאים בישראל. ראשית עליכם למצוא את הקונסוליה או השגרירות הסינית באותה מדינה, לרוב תוכלו למצוא את הפרטים הרלוונטיים באתר האינטרנט על מנת להגיע אל המקום הרלוונטי. רוב השגרירויות במדינות השונות נמצאות בערי הבירה, לכן חשוב שתעשו את התהליך כאשר אתם נמצאים בעיר הבירה של אחת המדינות.

לאחרונה יצא נוהל אשר קובע כי ישראלים אשר לא ביקרו עד כמה בסין, וזוהי הפעם הראשונה שהם מנפיקים ויזה לסין אינם יכולים לעשות זאת דרך מדינה זרה. אך לא תמיד החוק הזה תקף או נמצא במודעות של הפקידים השונים. לכן ההמלצה שלנו עבורכם היא שתנסו בכל מקרה להוציא ויזה במדינה זרה גם אם זוהי הפעם הראשונה שלכם. לא פעם תוכלו לעשות זאת למרות שבאופן כללי החוק איננו מאפשר לעשות זאת אך ישנה חוסר מודעות בנושא.

השאירו פרטים:

כתבות ומאמרים

דרכון פורטוגל מי קיבל

דרכון פורטוגלי מי קיבל

  דרכון פורטוגלי מי קיבל ומי יכול לקבל? האם תמיד חלמתם לגור ולעבוד באחת ממדינות האיחוד האירופי? מעוניינים ללמוד במוסדות האקדמיה המובילים באירופה? רוצים להשקיע

קראו עוד »
אירוויזיון 2018 ליסבון

אירוויזיון 2018 ליסבון

ליסבון על המפה, תחרות האירוויזיון השנה תהיה בלסיבון , 2018 אנחנו מוכנים! האירוויזיון השנה מגיע להפקה מספר 63. האירווויזיון מאורגן מדיי שנה כל פעם במידה

קראו עוד »
תעודת לידה אלג'יר

תעודת לידה אלג'יר

תעודת לידה אלג'יר: איך ניתן להשיג תעודת לידה מ- אלג'יריה ?           ניתן להזמין תעודת לידה מאלג'יר בלינק הבא: תעודת לידה מאלג'יר

קראו עוד »