אזרחות כפולה בישראל

לאזרחים ישראלים ישנה האפשרות להיות בעלי אזרחות כפולה. לכל מדינה מדיניות משלה בנושא זה, כשישראל בחרה, כאמור, לאפשר אזרחות כפולה. מנגד, יפן, למשל, לא מאפשרת לאזרחיה להחזיק באזרחות נוספת.

אזרחות כפולה בישראל במי מדובר?

לאזרחים ישראלים ישנה האפשרות להיות בעלי אזרחות כפולה, למשל אזרחות פורטוגלית (מאות אלפי ישראלים זכאים לה). לכל מדינה מדיניות משלה בנושא זה, כשישראל בחרה, כאמור, לאפשר אזרחות כפולה. מנגד, יפן, למשל, לא מאפשרת לאזרחיה להחזיק באזרחות נוספת.

אזרחות נוספת תאפשר לישראלים הקלות בשדות התעופה ברחבי העולם ובישראל, פטור מויזה וניצול מלא של כלל הזכויות השמורות לכל אזרח בכל מדינה.

הגעה ליעדים רבים בעולם

ישראלי המעוניין להגיע למדינה שממנה נדרשת ויזה יכול לעשות שימוש בדרכונו האירופאי, למשל, ובכך מייתר את הצורך בויזה לאותה מדינה. בכל הנוגע לשדות התעופה יש חשיבות לעשות שימוש באותו דרכון אירופאי שלכם. שימוש בדרכון הישראלי בצ'ק אין אל מדינה המאפשרת כניסה ללא ויזה ועם דרכון אירופאי אסורה ואתם תתבקשו לשוב לישראל.

 

 

מגורים באירופה

לישראלים רבים מגורים באירופה רלוונטיים. אחת הסיבות למגורים ביבשת היא לצורכי לימודים. המגורים באירופה עם דרכון אירופאי מזכה במעטפת של הטבות עבור אותם סטודנטים שיש ויהיו זכאים ללימודים בחינם או בעלות נמוכה משמעותית. מעבר לכך, נהנים הסטודנטים ממגורים זולים, כשלרוב האוניברסיטאות באירופה יש מעונות לסטודנטים.

סיבה נוספת למעבר לאירופה היא בעבור עסקים. כאן ייהנו ישראלים מתנאים ייחודיים לאזרחים שהשתקעו באותה מדינה אירופאית. שאיפת כל מדינה באירופה היא להקל על משקיעים וזאת בכדי שאלו ייצרו מקומות עבודה חדשים.

סיבה נוספת שמביאה ישראלים להפוך לבעלי אזרחות אירופאית היא בשל רצונם ברכישת נכסי נדל"ן שונים באירופה, כשהם נעזרים בחברות ניהול ישראליות או מקומיות. תנאי הרכישה הזולים והכדאיים מייצרת להם הכנסה פסיבית משמעותית.

תהליך האזרחות בכל מדינה אירופאית שונה ועל כן המשכו גם כן משתנה ממדינה למדינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
אסור לפספס בפורטוגל

אסור לפספס בפורטוגל הדרכון הפורטוגלי שלכם מוכן? יאלה בואו לגלות את המדינה המופלאה הזו תרבות ליסבון והאזור בביקורכם בפורטוגל לא תרצו לפספס את מנזר ז'רונימוס

קרא עוד »
ליסבון

למחזיקי דרכון פורטוגלי, וכמובן למחזיקי דרכון ישראלי : ליסבון ! קודם נקדים ונציין שליסבון (Lisbon) הינה העיר הגדולה ביותר בפורטוגל ולמעשה ליסבון היא עיר הבירה

קרא עוד »
יהדות יוון וגירוש ספרד

רבים ממגורשי ספרד, הגיעו ליוון וקבעו את משכנם באי רודוס. התקיימה שם קהילה מפוארת לצד שמירה על המסורת. מלחמת העולם השנייה קטעה את רצף הדורות.

קרא עוד »
אירוויזיון 2018 ליסבון

ליסבון על המפה, תחרות האירוויזיון השנה תהיה בלסיבון , 2018 אנחנו מוכנים! האירוויזיון השנה מגיע להפקה מספר 63. האירווויזיון מאורגן מדיי שנה כל פעם במידה

קרא עוד »
המומלצים
דילוג לתוכן