איך רושמים נישואין כאזרח צרפתי מדריך

אתם מחזיקים באזרחות צרפתית והתחתנתם עם בן זוג ישראלי ?

נהדר כך תרשמו את הנישואין שלכם דרך שגירות צרפת

טרם תתחילו בהליך נא בידקו היטב היכן הרבנות בה רשמתם את הנישואין:

1- הקונסוליה בתל אביב תתן מענה קונסולרי בנושא אך ורק לנישואין הרשומים בתחומה.

2- לא רשומים באזור תל אביב ? יש לבדוק בדיוק באיזה עיר\ ישוב \ קיבוץ  אתם רשומים ולבדוק את הקונסוליה הצרפתית האחראית על אותו האזור.

להרשמת נישואין של אזרח\ית צרפתי\ה עם אזרח\ית ישראלי\ת להלן המסמכים הדרושים:

 

  • העתק תעודת הנישואין נאמן למקור + חותמת משרד הדרתות (קנפי נשרים בירושלים) ,לאחר שיש לכם את חותמת משרד הדתות יש להחתים אפוסטיל במשרד החוץ בירושלים.
  • צילום תעודת לידה צרפתית עדכנית בתוקף של פחות משלושה חודשים  על שם בן או בני הזוג הצרפתים. במידה ומחזיק האזרחות הצרפתית נולד מחוץ לצרפת ניתן לבקשה דרך האתר הבא :

 

https://pastel.diplomatie.gouv.fr/dali

 

  • הוכחה על כך שהורי האזרח הצרפתי צרפתיים גם כן על ידי תעודת לידה של ההורים או כל תעודה אחרת המעידה על כך שההורים גם אזרחי צרפת.

  • תעודת לידה מקורית ממשרד הפנים בתוקף של פחות  משישה חודשים של בן הזוג הישראלי , יש להחתים את תעודת הלידה חותמת חותמת אפוסטיל במשרד החוץ בירושלים.
תעודת לידה
תעודת לידה
  • במידה ובן/בת הזוג נולד/ה מחוץ למדינת ישראל, יש להביא תעודת לידה מהמדינה בה נולד עם אפוסטיל של אותה המדינה במקרה דנן שוב החובה היא תוקף של פחות משישה חודשים. כמו כן יש לתרגם את המסמך על ידי נוטריון אשר מוכר על ידי הקונסוליה הצרפתית.

להלן רשימת הנוטריונים המורשים:

 

https://il.ambafrance.org/Liste-des-traducteurs

 

  • תמצית רישום אוכלוסין מורחב  של שני בני הזוג ממשרד הפנים הישראלי המבקשים לרשום את האזרחות בקונסוליה, גם את התמצית רישום אוכלוסין יש להחתים באפוסטיל במשרד החוץ בירושלים.

 

  • מסמך זיהוי צרפתי של בן הזוג החזיק באזרחות צרפתית : כרטיס קונסולרי \ תעודת זהות צרפתית \ דרכון צרפתי.

 

  • צילום הדרכון הישראלי של בן הזוג המחזיק האזרחות צרפתית.

 

  • במידה ואחד ההורים שינה את שמו ויש דיסונאס בין שמות של ההורים בתעודת הלידה למסמכים העדכניים יש להוציא תמצית רישום אוכלוסין מורחבת ממשרד הפנים של ההורים בה מופיע השינוי שם, כמובן שגם את מסמך זה יש להחתים באפוסטיל במשרד החוץ בירושלים.

 

  • טופס בקשה חתום של הבקשה על ידי בן הזוג הצרפתי.

השאירו פרטים:

כתבות ומאמרים

שערי תקווה הקהילה היהודית ליסבון

הקהילה יהודית ליסבון

ליסבון ליסבון הינה אחת מהערים הדומיננטיות והמשפיעות ביותר בעבר ובהווה של פורטוגל. מדובר בעיר הבירה של פורטוגל אשר מתגוררים בה יותר מחצי מיליון תושבים. כיאה

קראו עוד »

ביטוח נסיעות לחו”ל השוואה

ביטוח נסיעות לחו”ל מתכוננים לקראת נסיעה לחו”ל וההתרגשות כבר בשיאה? רגע לפני, חשוב ביותר, ביטוח נסיעות לחו”ל. הסיבות לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל הם רבות ולמעשה

קראו עוד »

המהפך הפורטוגלי

בעשור הקודם אם היינו אומרים את שמה של פורטוגל, ישר הוא היה מתקשר עם מדינות אחרות במשבר כלכלי כמו יוון, אירלנד או ספרד. כל אותן

קראו עוד »

העיר ברטיסלאבה

ברטיסלאבה היא בירת סלובקיה והעיר הגדולה ביותר במדינה נכון להיום. מדובר בעיר הבירה היחידה בעולם שגובלת בו זמנית בשתי מדינות שונות אוסטריה והונגריה. כיום בעיר

קראו עוד »