אזרחות פורטוגלית לקטינים – שנולדו לפני ההתאזרחות של ההורה

בשנים האחרונות ישראלים רבים זוכים לקבל את האזרחות הפורטוגלית שלהם ומתפנים לבדוק מה בנוגע לילדים שלהם. לא מעט מאותם ישראלים אף החלו בתהליך וזאת בכדי שילדיהם בעתיד גם כן ייהנו מאזרחות פורטוגלית.

ב-2015 יצא בפורטוגל חידוש לחוק האזרחות המאפשר ליהודים המוכיחים שהם צאצאים למגורשים לזכות באזרחות פורטוגלית ובהינתן שהם מעל לגיל 18. נשאלת השאלה מה קורה בנוגע למי שהפך לאזרח פורטוגלי ויש לו ילדים? מה קורה עם ילדיו של אדם שקיבל אזרחות כשילדיו נולדו לפני שהפך אזרח? מדובר בסיטואציה שנכון להיום לא נמצא לה פתרון מלא בפורטוגל.

אזרחות לילד שנולד לפני שההורי היה פורטוגלי

אם ילדכם נולד לאחר חתימה ואישור שרת המשפטים בפורטוגל על בקשתכם מדובר בהליך פשוט יותר. במקרים בהם ילדכם נולד לפני בקשת האזרחות חשוב לפעול בתהליך הכולל: רישום הוריו כנשואים בפורטוגל, מילוי טופס בקשה ייעודי בפורטוגזית, עותק מתעודות הלידה הפורטוגליות של ההורים, תעודת לידה של הילד עם חותמת אפוסטיל, צילום דרכון מאומת של ילדכם ותשלום אגרה של 250 אירו.

מעבר למסמכים שחייבים לצרף ניתן אף "לחזק" הבקשה בצירוף אישור הקהילה היהודית מפורטוגל המאשרת את יהדותו של ילדכם והוכחה שלילדכם זיקה לפורטוגל בין אם ברישום שלו לקורס לימוד השפה הפורטוגזית, רכישת כרטיס חבר מועדון באחד ממועדוני הכדורגל הגדולים במדינה, השתתפות באירועים של שגרירות פורטוגל בישראל ולספק משם תמונות, תמונות מטיול שורשים בפורטוגל, לעשות מינוי לספרייה מקומית בפורטוגל או כל אקט אחר שיוכיח ויחזק הזיקה למדינה.

טפסים להגשת הבקשה

הערות נוספות שחשוב לדעת ולהכיר:

  • ככל שבקשת האזרחות לילד נעשית בגיל נמוך יותר כך הסיכוי לזכותו באזרחות גדול יותר. הפורטוגלים חילקו את גילאי הילדים לשלוש קבוצות: עד גיל שש, בין גיל שש ל-14 ומ-14 עד 18.
  • הגשת בקשה לילדכם אשר תדחה עלולה להקשות עליו בהגשה נוספת שלו לאחר גיל 18. אי לכך, עבור נערים ונערות המתקרבים לגיל 18 שווה לרוב להמתין עם הבקשה ולהגיש כבקשה רגילה יום אחרי שהם הופכים להיות בני 18.
  • במקרים ושני ההורים הם כבר אזרחים פורטוגליים הדבר מהווה יתרון עבור ילדם.
  • רצוי עד מאוד להוסיף לבקשת האזרחות של הילדים מכתב בפורטוגזית בו מוצגים קשריו של הילד למדינה.

את בקשת האזרחות לילדים מגישים גם כן לאחת מהקונסרבטיביות בפורטוגל כשהעדיפות היא להגיש לקונסרבטוריה בליסבון ולא בפורטו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
Pastéis de nata

מה זה פסטל דה נטה? מדובר במאפה הלאומי של פורטוגל ניתן למצוא קונדטוריה שמכינה פסטל דה נטה בכול רחוב בפורטל, אבל מה שמיחד מאוד את

קרא עוד »
תעודת יושר שגרירות פורטוגל

איך להוציא תעודת יושר קונסולרית דרך שגרירות פורטוגל – מדריך בהליך הוצאת האזרחות ולאחרת מכן התעודת זהות ודרכון פורטוגלי טרם ההגשה לרשויות עליכם להוציא תעודת

קרא עוד »
רילוקיישן לאירופה

רילוקיישן לאירופה ישראלים רבים יודעים שביצוע רילוקיישן לאחת ממדינות אירופה יאפשר להם להעניק לילדיהם חינוך טוב יותר, הם ימצאו עבודות בשכר גבוה יותר ובתנאים טובים

קרא עוד »
המומלצים
דילוג לתוכן